Dom Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach przy ulicy Szkolnej 2 przeznaczony jest do kwaterowania studentów PWSZ w Suwałkach, studentów innych uczelni oraz studentów przyjeżdżających w ramach programów międzynarodowych, którym codzienny dojazd do Uczelni uniemożliwiałby lub w znacznym stopniu utrudniał studiowanie, i którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Nowo zmodernizowany w pełni przystosowany do europejskich standardów, przepisów i norm 5-cio kondygnacyjny budynek wyposażony jest w dwie panoramiczne windy.  Dysponuje 154 miejscami noclegowymi dla studentów, 90 miejscami dla uczniów suwalskich szkół ponadgimnazialnych i policealnych oraz 28 miejscami o podwyższonym standardzie dla kadry akademickiej.

 

W okresie letnim od lipca do września istnieje możliwość wynajęcia pokoi dla grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi a także indywidualnych turystów za przystępną cenę.

 

Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 – osobowych w segmencie wraz z łazienką. Każdy pokój wyposażony jest w biurka, tapczany, komplet bielizny pościelowej (kołdra, poduszka, poszewki, prześcieradło), szafki nocne, krzesła, szafy ubraniowe oraz lodówkę. W każdym pokoju jest stałe łącze internetowe dla Studentów PWSZ w Suwałkach.   
W Domu Studenta znajdują się także specjalne pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na każdej kondygnacji znajdują się do dyspozycji mieszkańców aneksy kuchenne i pralnie.  

Dodatkowo na IV piętrze przygotowanych jest 7 segmentów o podwyższonym standardzie oraz 5 pokoi 2-osobowych z własnym aneksem kuchennym i łazienką, które są dostępne także w okresie letnim.


Ceny wahają się od 32,40 do 59,40 zł brutto za dobę od osoby, w zależności od tego jaki pokój wybierzemy. W przypadku większych grup istnieje możliwość negocjacji cen. W tym celu należy wcześniej złożyć podanie  do  Kanclerza PWSZ w Suwałkach.

Odpłatność w Domu Studenta PWSZ w Suwałkach

Serdecznie zapraszamy

Rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu (87) 517 25 00; e-mail: ds[at]pwsz.suwalki.pl


Jak uzyskać miejsce w Domu Studenta?

  • Student PWSZ w Suwałkach– na podstawie rokrocznie składanego wniosku  o przyznanie miejsca w DS  (plik do pobrania na stronie internetowej),  na recepcji Domu Studenta. Na podstawie złożonych i rozpatrzonych wniosków, Komisja ds. Zakwaterowania układa listy imienne.
  • Informacje o przyznaniu miejsca Student może uzyskać w drodze telefonicznej lub emailem,
  • W trakcie roku akademickiego student jest kwaterowany na podstawie pisemnego skierowania.

Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta

  • studenci innych uczelni na podstawie złożonego podania o przyznanie miejsca w DS. do Kanclerza PWSZ w Suwałkach z akceptacją w/w.

Podanie o przyznanie miejsca

  • grupy zorganizowane, firmy i instytucje, rodziny z dziećmi a także turyści telefonicznie (87) 517 25 00; e-mail: ds[at]pwsz.suwalki.pl lub osobiście do administracji Domu Studenta PWSZ w Suwałkach ul. Szkolna 2; 16-400 Suwałki.