XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu: XV Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Studenci pomogą strzec kąpielisk

Nad bezpieczeństwem na kąpielisku w Krzywem, czy suwalskim Aquaparku czuwać będą studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. To efekt porozumienia między PWSZ a Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Mózg, żelki i podwodny świat

Co kryją w sobie żelki, jak wygląda podwodny świat i za co odpowiada nasz mózg? Na te pytania potrafią już odpowiedzieć najmłodsi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Suwalskie Juwenalia 2017

Zespoły z czołówek list przebojów, festyn rodzinny, pokazy akrobatyczne i mnóstwo niespodzianek czeka na studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz mieszkańców regionu. Tegoroczne juwenalia, czyli coroczne święto żaków, zyskuje całkowicie nową formułę. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejski, przy ulicy Zarzeczem będzie kilkudniowa i bezpłatna dla wszystkich.

Wybory do Senatu PWSZ

Uwaga studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach! Trwają już wybory do Uczelnianego Senatu na kadencję 2017 – 2021. Na swoich reprezentantów głos oddali już nauczyciele akademiccy poszczególnych wydziałów.

Dr Artur Płoński przyjacielem biblioteki

Dr Artur Płoński – „Przyjacielem Biblioteki PWSZ w Suwałkach". Wykładowca suwalskiej Uczelni otrzymał pamiątkowe odznaczenie i dyplom z rąk dr Marty Wiszniewskiej, rektor PWSZ, dr. Leszka...

Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę

Jak znaleźć bezpieczną pracę za granicą i czego się wystrzegać radzili studentom pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz Straży Granicznej w Rutce Tartak.

Minęły 72 lata. Pamiętamy!

Rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie uczciły władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Dr Marta Wiszniewska, rektor Uczelni, uczestniczyła w miejskich obchodach i w imieniu społeczności akademickiej złożyła kwiaty pod pomnikiem Obrońców Września 1939 r.

Bim w 90 min.

Praca w systemie ArCADia BIM, modelowanie budynku, czy wprowadzanie instalacji to tylko niektóre z elementów, które zostaną poruszone podczas konferencji BIM w 90 minut.

Adrian pokazał moc

Drugi zawodowy pojedynek i drugie zwycięstwo. Adrian Domalewski, student bezpieczeństwa wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach po raz kolejny nie dał szans rywalowi.

Zacieśniali współpracę z zagranicznymi uczelniami

O międzynarodowej współpracy, wspólnych projektach i programie Erasmus+ dyskutowali przedstawiciele uczelni z Polski, Ukrainy, Litwy i Norwegii. Wszystko za sprawą konferencji naukowej „Information,...

Uczą, pomagają, promują

Uczą jak ratować życie i zdrowie, a przy tym promują Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Mowa o studentach ratownictwa medycznego . Mnożyć można udział studentów w zawodach,...

Uczcili rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja

226. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-maja uczciły władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ wzięła udział w oficjalnych, miejskich obchodach i...

Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę

Jak znaleźć bezpieczną pracę za granicą i o czym należy pamiętać przed wyjazdem dowiedzą się studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Biuro Karier działające w PWSZ, wspólnie z...

Powtórzy sukces?

Adrian Domalewski wraca na ring. Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach już 6 maja (sobota) pojawi się na Next Gerneration Budweld Boxing Night, czyli gali organizowanej przez...

Uzależniamy od czytania!

Adopcja książek, fotołowy, czy konkurs „przyłapani na czytaniu” to tylko niektóre atrakcje, które przygotowała Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Od marca trwają obchody Święta Książki i Czytelnictwa, podczas których pracownicy biblioteki starają się uzależnić… od czytania.

Bursa zaprasza

Symboliczne ceny, wysoki standard i mnóstwo atrakcji oferuje Bursa Szkolna, funkcjonująca w ramach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Swoją ofertę (podobnie jak VII LO) prezentowało podczas 14. Suwalskich Spotkań Edukacyjnych.

Studenckie Punkty Interwencyjne

W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach uroczyście podsumowano działania w ramach programu „Nie bądźmy obojętni’’ , których celem była pomoc osobom bezdomnym, nieporadnym ze względu na wiek, stan zdrowia oraz samotność.

VII LO zaprasza

Zwiedzanie sal dydaktycznych, laboratoriów, rozmowa z uczniami i nauczycielami a nawet gra miejska. To wszystko czekało na gimnazjalistów, którzy odwiedzili VII Liceum Ogólnokształcące (działające w strukturach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach).

Młodzież z Litwy odwiedziła PWSZ

Ponad 100 uczniów ze szkół okręgu wileńskiego i trockiego na Litwie odwiedziło wczoraj (środa) Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Młodzież zwiedzała Uczelnię, spotkała się z wykładowcami i studentami oraz zapoznała z ofertą PWSZ. Na uczniów czekało też mnóstwo niespodzianek: m. in. konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Bezpieczeństwo podstawą ochrony zdrowia

„Wiedza o bezpieczeństwie podstawą ochrony zdrowia”. To hasło III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie”, która odbyła się wczoraj (środa) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Koszulka wybrana!

Już jest. Jury wybrało zwycięski projekt koszulki: „Suwalskiej Juwenalia 2017”. Po burzliwych obradach oraz uwzględnieniu komentarzy i „polubień” na oficjalnym profilu facebookowym Uczelni komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszy projekt stworzył… Marek Szuszko (projekt nr 3).

Dyskutowali o betonie

„Beton materiałem XXI w.” Tezę tę udowadniali naukowcy i przedsiębiorcy, którzy spotkali się w Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Wszystko za sprawą VII Konferencji Technicznej, która na suwalską Uczelnię ściągnęła przedstawicieli największych firm zajmujących się konstrukcjami, czy chemią betonową, pracowników naukowych oraz studentów.

dr inż. Anna Krupa

Setki przeprowadzonych badań, ponad 340 stron pracy, dziesiątki pochwał i gratulacji oraz wyróżniona rozprawa doktorska. To efekt pracy mgr inż. Anny Krupy, wykładowcy Wydziału Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Lego, kamera i Dzień Ziemi

Nauka programowania za pomocą klocków lego, wcielenie się w rolę aktora, dziennikarza, czy operatora kamery a także zajęcia plastyczne związane z Dniem Ziemi. Między innymi takie atrakcje czekały na najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Zobacz projekty koszulek!

Trzy, najlepsze projekty koszulek na Suwalskie Juwenalia Studenckie wybrała już specjalnie powołana komisja konkursowa. Teraz swoją opinię mogą wyrazić studenci i głosować na najciekawszy projekt: www.facebook.com/pwszwsuwalkach/.

Porozumienie z OSIR-em

Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dr Marta Wiszniewska.

Dyskutowali o problemach mniejszości narodowych

O problemach oświatowych mniejszości narodowych w Europie dyskutowali w Wilnie przedstawiciele najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli też wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach (dr Agata Wądołowska, dr Leszek Sidorowicz, dr Agata Osińska i dr Andrzej Sęk).

Beton materiałem XXI wieku

O betonowych drogach, posadzkach, betonie wodoszczelnym i wzmacnianiu konstrukcji będą dyskutować naukowcy i przedstawiciele firm w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Masz pomysł na biznes?

Jesteś studentem i masz ciekawy pomysł na firmę? Potrzebujesz wsparcia doradcy biznesowego? Poszukujesz źródeł finansowania dla swojego pomysłu biznesowego? Jeśli tak to skorzystaj ze wsparcia ekspertów Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach.

Wielkanoc, Chiny i bolące gardło

Poznali symbole Wielkanocy, odległe Chiny oraz dowiedzieli się dlaczego człowiek choruje. Mowa o najmłodszych studentach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i kolejnych, wyjątkowych zajęciach w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Wyjazd studyjny do Zakopanego

Jak funkcjonuje Tatrzańskie oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR i GOPR) mieli okazję przekonać się studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego PWSZ w Suwałkach. Mowa o uczestnikach projektu „Kompetencje kluczem do sukcesu – wzrost kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i z zakresu przedsiębiorczości (…)”, którzy uczestniczyli w pierwszym z trzech wyjazdów studyjnych - do Zakopanego.

„Depresja – porozmawiajmy o niej”

Ponad 350 mln. ludzi na świecie i około 1.5 mln. ludzi w Polsce choruje na DEPRESJĘ. O tym, jak ją rozpoznać i jak leczyć dyskutowali studenci PWSZ i uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Wszystko w ramach Obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego tematem przewodnim w tym roku jest właśnie depresja.

Rozmawiali o wolontariacie

O idei wolontariatu dyskutowali studenci pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W ramach spotkania TechKlub-u w suwalskiej siedzibie Centrum Trójki mówili o bezinteresownej...

”Przyłapani na… czytaniu”

  Do wybrania się na fotołowy zaprasza Biblioteka PWSZ w Suwałkach. Wystarczy przyłapać  kogoś na… czytaniu i zrobić mu zdjęcie. Autorzy trzech najciekawszych i najoryginalniejszych...

Promował PWSZ podczas włoskiego maratonu

O takiej promocji marzy każda Uczelnia. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach miała swojego reprezentanta podczas Maratona Di Roma, czyli maratonu, który do stolicy Włoch przyciągnął ponad 16 tysięcy osób z całego świata. Na trasie prowadzącej pośród rzymskich zabytków, nie mogło zabraknąć Polaków, którzy w liczbie 334 biegaczy stanowili szóstą pod względem liczebności siłę w tym biegu.

Studenci korzystają z projektów unijnych

„Międzynarodowe kompetencje WORKSkillS”, „kompetencje kluczem do sukcesu (…)” oraz „wzrost kwalifikacji pielęgniarek i położnych (…)” – z takich projektów unijnych mają możliwość korzystać obecnie studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Moc atrakcji i mnóstwo zwiedzających

Moc atrakcji, wyjątkowe pokazy, a dodatkowo konsultacje z doradcami zawodowymi i rozmowy z potencjalnymi pracodawcami. To wszystko czekało na uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców regionu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Wielka zbiórka książek do adopcji

Biblioteka ogłasza wielką zbiórkę książek do adopcji. Zapewne każdy z nas posiada w swojej domowej biblioteczce książki, które już przeczytał lub takie, o których wie, że już po nie sięgnie....

Debata o przyszłości PWSZ-ów

O przyszłości szkolnictwa wyższego, a przede wszystkim szansach i możliwościach rozwoju uczelni zawodowych debatowali rektorzy niemal wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce. Suwalską Uczelnię reprezentowały: dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach oraz dr Edyta Kimera, prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

Wraca na ring

Adrian Domalewski, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach wraca na ring! Przypomnijmy, że w swoim debiucie Adrian potrzebował niecałych 30 sekund, by znokautować swojego...

UWAGA KONKURS!

500 zł i bilet vip , uprawniający między innymi wstępu na backstage juwenaliów studenckich w Suwałkach czeka na zwycięzcę wyjątkowego konkursu. Wystarczy jedynie zaprojektować wzór koszulki na...

O totalitaryzmie i demokracji

O przestrzeni publicznej jako miejscu wolnym od symboli totalitaryzmu dyskutowali studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Konferencja...

Poznawali Meksyk

„Smoczy owoc", nauka hiszpańskiego oraz noszenie sombrero i ponczo – to tylko niektóre z atrakcji, które dzieciom z Przedszkola nr 8 przygotowali studenci pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły...

Au! Mam Autyzm

Au! Mam Autyzm Występy artystyczne, projekcje filmów, prelekcje, wykłady i dyskusje – wszystko wokół AUTYZMU. Tak będzie wyglądała konferencja „Au!Mam Autyzm" , która w najbliższą niedzielę...

Wybory przedstawicieli do Senatu

Komunikat nr 1 Komisji Wyborczej Uczelni  w sprawie zarządzenia wyborów przedstawicieli do Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach na kadencję...

II Dzień Ekonomisty

Pod znakiem konkursów, prelekcji i wykładów upłynął II Dzień Ekonomisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. W wypełnionej po brzegi auli im. Bronisława Geremka spotkali się wykładowcy, studenci, przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu.

„Za kulisami PWSZ”

Miło nam poinformować, że pojawił się już pierwszy numer czasopisma „Za kulisami PWSZ”. Magazyn skierowany zarówno do studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych , jak i wszystkich mieszkańców regionu, będzie systematycznie odsłaniał kulisy Uczelni.