Uzależniamy od czytania!

Adopcja książek, fotołowy, czy konkurs „przyłapani na czytaniu" to tylko niektóre atrakcje, które przygotowała Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Od marca trwają obchody Święta Książki i Czytelnictwa, podczas których pracownicy biblioteki starają się uzależnić… od czytania.

Wszystko zaczęło się od wielkiej zbiórki książek – tych niechcianych, przeczytanych lub zapomnianych. Pracownicy Uczelni przynieśli setki publikacji, których ostatecznie do adopcji trafiło niemal 2000! Wśród zbiorów znalazła się poezja, literatura naukowa, podręczniki, a nawet komiksy i bestsellery. Pod koniec kwietnia odbył się finał akcji i każdy mógł zaadoptować wybrane książki. W kwietniu trwały również tzw. fotołowy. Bibliotekarze „uzbrojeni" w aparaty fotograficzne przyłapywali Uczelnianych Książkoholików... Zdjęcia zawisły już na tablicy w holu Biblioteki pod hasłem „Tak, jestem Książkoholikiem".Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci brali natomiast udział w konkursie fotograficznym: „Przyłapani na czytaniu". Łącznie wpłynęło kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć, a autorzy najlepszych mogli liczyć na nagrody - oczywiście książkowe.

            W maju bibliotekarze będą natomiast uzależniać od czytania – najpierw przedszkolaków, później uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a na koniec młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Wśród atrakcji będzie też przyznanie tytułu Przyjaciela Biblioteki PWSZ w Suwałkach oraz gra miejska: „Krok za krokiem pod książki urokiem".

            Niejako zwieńczeniem licznych „książkowych wydarzeń" będzie coroczna akcja „PWSZ czyta dzieciom", organizowana przez Wydział Humanistyczno- Pedagogiczny, która odbędzie się 19 maja w auli im. prof. Bronisława Geremka.